• 01. Jak hledat

    • Jednoduše zadejte požadované slovo do vyhledávání, zobrazí se Vám všechny domény, které odpovídají hledanému výrazu.
  • 02. Ověření domény

    • Dostupnost domény k Vaší registraci můžete ověřit na stránce domeny.averz.cz , pokud je doména volná můžete ji zaregistrovat.
  • 03. O doménách

    • Pokud chcete vědět více o doménách, jejich cenách a další zajímavosti, podívejte se na naše stránky domeny.averz.cz
  • 04. Sdílet stránku

Domény

10.12.2018

Poslední aktualizace10:02:23 PM GMT

Službu MojeID vyzúžívá půl milionu uživatelů

Služba mojeID, umožňující udržovat údaje o jejím uživateli aktuální na jednom bezpečném místě, získala 500 000. uživatele. Služba je v provozu od podzimu roku 2010, a v současnosti ji využívá celá řada provozovatelů – elektronické obchody, komunitní servery nebo instituce veřejné správy. MojeID provozuje sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, a je zcela zdarma. Posledních 100 000 účtů přibylo od poloviny listopadu roku 2014.

Využitelnost mojeID závisí především na podpoře ze strany nejpoužívanějších internetových služeb. I na tomto poli mojeID dasáhlo řadu úspěchů. Do portfolia služeb, jež zavedly mojeID v poslední době, patří například iDNES.cz, Alza.cz, Annonce.cz, AVÍZO.cz nebo Deník.cz.

Systematicky pracujeme na rozšiřování míst, kde by si uživatelé mohli validovat svůj účet. Těch je v současnosti již 20 a jsou dostupná ve všech krajích České republiky. Naposledy do této skupiny přibyly knihovny v Českých Budějovicích a Ústí nad Labem, krajská nemocnice v Jihlavě a Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové. V procesu jsou jednání s desítkami provozovatelů dalších potenciálních poboček,“ dodává Ondřej Písek, ředitel marketingu sdružení CZ.NIC.

K nejzajímavějším poslední novinkou služby je ověřování platnosti ISIC karty. Poskytovatel služeb, který například nabízí slevy pro studenty, tak při každém přihlášení uživatele prostřednictvím mojeID získá kromě čísla ISIC karty také informaci o tom, zda je tato karta platná. Další významnou novinkou je podpora moderního standardu OpenID Connect, usnadňující implementaci této služby do mobilních aplikací.

Zdroj: nic.cz

Expirované domény

Expirované domény

Hledáte volnou doménu nebo se chcete nechat inspirovat názvem domény, podívejte se na seznamy expirovaných domén cz

Averz: Expirované domény Službu MojeID vyzúžívá půl milionu uživatelů