• 01. Jak hledat

    • Jednoduše zadejte požadované slovo do vyhledávání, zobrazí se Vám všechny domény, které odpovídají hledanému výrazu.
  • 02. Ověření domény

    • Dostupnost domény k Vaší registraci můžete ověřit na stránce domeny.averz.cz , pokud je doména volná můžete ji zaregistrovat.
  • 03. O doménách

    • Pokud chcete vědět více o doménách, jejich cenách a další zajímavosti, podívejte se na naše stránky domeny.averz.cz
  • 04. Sdílet stránku

Domény

10.12.2018

Poslední aktualizace10:02:23 PM GMT

E-business Forum 2015: Chcete si letos otevřít e-shop, vsaďte na drogerii

Každoroční forum tentokrát osvěžili hosté ze zahraničí. Letošní ročník E-Business Fora zahájil šéf srovnávače Heureka Tomáš Braverman.„Stále platí to, co všichni víme – česká e-commerce je o elektronice. Ta tvoří skoro padesát procent celých prodejů,“ uvedl svou prezentaci.

„Největší podíl si stále drží mobilní telefony (36 %). Například za tablety, které kupujeme online, utratíme sedmkrát méně. Jejich podíl na obratu segmentu s IT je 5 procent. Mobilních telefonů také nakoupíme v rámci IT a mobilů největší počet kusů,“ komentoval Braverman data z analýzy srovnávače.

On-line nákupy elektroniky je stále obor s nejnižšími maržemi (kolem 3 %). Co do množství prodaného zboží jednoznačně vede móda. K již zaběhnutému Zootu, se už během letošního roku přidaly i klasické řetězce s oblečením. Největším hráčem v oblasti módy je ale zásilkové Tchibo, které dnes drží kolem desetiny trhu.

Drogerie meziročně poskočila na dvojnásobek. Nejvíce jdou ,,na dračku“ mopy a úklidové sestavy, v oblibě jsou také prací prášky. „Pokud jít do e-shopu s drogerií, tak teď,“ komentoval situaci Braverman s tím, že se trh začíná plnit.

Podobný vývoj zaznamenává takékosmetika, jejíž nákup online je již běžnou záležitostí. „Podle našeho průzkumu už téměř polovina, přesněji 44 % internetových uživatelů uvedla, že na internetu nakupuje alespoň jednou měsíčně,“ dodává Braverman.

Nejmladší z kategorií, které se začaly na internetu v masivní míře objevovat až v poslední době, jejídlo.

Online obchody postupně vytlačují ty kamenné, a je jisté že tento trend bude nadále pokračovat. Jako příklad je nejčastěji udáván Amazon. Jeho předplatné Amazon Primemá třeba zaplaceno už čtvrtina amerických domácností.

Zdroj: lupa.cz

Expirované domény

Expirované domény

Hledáte volnou doménu nebo se chcete nechat inspirovat názvem domény, podívejte se na seznamy expirovaných domén cz

Averz: Expirované domény E-business Forum 2015: Chcete si letos otevřít e-shop, vsaďte na drogerii